Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zginęła współwłaścicielka linii S7

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 01 kwietnia 2019

Wczoraj po południu z lotniska Cannes-Mandelieu we Francji wystartował samolot Epic LT. Na jego pokładzie znajdował się pilot i dwoje pasażerów – Rosjan. Lecieli do Egelsbach w okolicach Frankfurtu nad Menem. Podczas podejścia do lądowania na pasie 08 lotniska, ok. 15:30 czasu lokalnego, samolot rozbił się. Spadł na pole szparagów w rejonie Erzhausen, 10 km na południe od Frankfurtu, gdzie jego wrak spłonął.

Gdy na miejsce katastrofy przybyli ratownicy, okazało się, że szczątki samolotu są rozrzucone są na znacznym obszarze. Nikt z lecących nim nie przeżył. Wśród ofiar była współwłaścicielka linii lotniczych S7, jedna z najbogatszych kobiet w Rosji (4. na liście Forbes’a z majątkiem szacowanym na równowartość 600 mln USD), 55-letnia Natalia Filewa, oraz jej ojciec – Walerij Karacziew. Pilotem był Andriej Dikun.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Pogoda w czasie lotu była dość dobra. Wyjaśnieniem okoliczności katastrofy zajmie się komisja, w skład której wejdą specjaliści z Rosji.

Spalony wrak samolotu Epic LT, który rozbił się wczoraj pod Frankfurtem / Zdjęcie: via HS

Rozbity samolot to 6-miejscowy dolnopłat z napędem turbośmigłowym Epic LT (E1000) nr rej. RA-2151G, nr ser. 019. Należał do Globus Airlines, wchodzących w skład Grupy S7.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.