Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza konferencja rakietowa

Astronautyka, 08 kwietnia 2019

Polska Agencja Kosmiczna i Instytut Lotnictwa zapraszają na konferencję Rozwój i zastosowania technologii rakietowych w Polsce – NOWE OTWARCIE. Impreza odbędzie się 16 kwietnia w auli, bud. X Instytutu Lotnictwa, Aleja Krakowska 110/114, w Warszawie.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o 9:30. O 10:00 słowo wstępne i powitanie wygłoszą p.o. Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej Michał Szaniawski i Dyrektor Instytutu Lotnictwa dr inż. Paweł Stężycki. Następnie wystąpienie otwierające wygłosi prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, który zapozna zgromadzonych z historią rozwoju napędów rakietowych w Polsce.

W pierwszej części dyskusji panelowej, zaplanowanej w godz. 10:35 – 11:45, udział wezmą gen. bryg. Stefan Mordacz z Zarządu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej DGRSZ (Potrzeby i możliwości wojska w obszarze rakietowym. Wyzwania OPL), przedstawiciel DG RSZ (Technologie rakietowe w służbie radiolokacji),

płk Robert Woźniak z Inspektoratu Szkolenia DG RSZ (Realizacja ćwiczeń rakietowych / Możliwości zwiększenia wykorzystania terenów poligonowych na potrzeby lotów rakiet suborbitalnych), płk Marcin Górka z Polskiej Agencji Kosmicznej (Działanie PAK dotyczące lotów polskich rakiet suborbitalnych), płk Ryszard Lewiński z Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego (Realizacja projektów dotyczących technologii rakietowych na potrzeby MON), reprezentujący CPSP Ustka ppłk Mirosław Abramowicz (Możliwości w zakresie wykorzystania terenu poligonu w Ustce) oraz mjr Paweł Dobrzyński i dr inż. Bogdan Machowski z Wojskowej Akademii Technicznej (Możliwości modernizacyjne rakiety zestawu VEGA w zakresie jej dostosowania do wynoszenia mikro- i nanosatelitów). Po dyskusji przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi, a następnie przerwa kawowa.

Druga część dyskusji panelowej rozpocznie się o 12:15. Jej uczestnikami będą dr inż. Leszek Loroch z Instytutu Lotnictwa (Program kosmiczny ILot – rozwój technologii kosmicznych w Instytucie Lotnictwa), mgr inż. Jarosław Papis z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (Co po PLIIS? Programy ESA, rekomendacje), przedstawiciel Ukrainy (Możliwości współpracy z ukraińskimi przedsiębiorstwami w obszarze technologii kosmicznych i rakietowych), mgr inż. Robert Magiera ze SpaceForest (Przepis na BIGOS), mgr inż. Kamil Sobczak z ILot (Rozwój technologii rakietowych w Instytucie Lotnictwa w ramach programów krajowych) i dr hab. inż. Jan Kindracki z Politechniki Warszawskiej (Rozwój technologii napędów rakietowych na potrzeby przemysłu kosmicznego i wojskowego).

O 13:25, po przerwie, rozpocznie się trzecia część dyskusji panelowej, w trakcie której głos zabiorą dr Adam Matusiewicz z Polskiego Towarzystwa Rakietowego (Rakiety napędzane pasją), dr Piotr Świerczyński z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE (Obszar technologii rakietowych w H2020), dr inż. Marek Betiuk i dr inż. Stanisław Lipski z Instytutu Mechaniki Precyzyjnej (Nowoczesne technologie plazmy niskotemperaturowej w konstrukcjach kosmicznych), dr inż. Adam Okniński z ILot (Rozwój technologii napędów rakietowych w Instytucie Lotnictwa na potrzeby krajowego i międzynarodowego przemysłu kosmicznego) i mgr inż. Mariusz Kacprzak z ILot (Działalność Instytutu Lotnictwa w zakresie teledetekcji). Imprezę zakończy sesja pytań i odpowiedzi, po której przewidziano obiad i networking.


Drukuj Góra