Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Konflikt wokół AK

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 kwietnia 2009

Przedstawiciele Rosoboronexportu zażądali od wystawców pakistańskich na IDEF 2009 w Stambule usunięcia z ekspozycji nielegalnych kopii karabinków AK.

Według szefa rosyjskiej delegacji, Pakistańczycy wystawili nie tylko nielicencjonowane Kałasznikowy. Oferowali też nielegalne kopie granatników RPG-7 i naboje artyleryjskie kal. 30 mm. Rosjanie zażądali usunięcia tych wyrobów z ekspozycji nie tylko od wystawców, ale też od organizatorów IDEF 2009.

Według danych Rosoboronexportu aż 90% produkowanych i sprzedawanych karabinków Kałasznikowa to nielicencjonowane kopie rosyjskiej konstrukcji, często o marnej jakości. Produkuje je co najmniej 30 wytwórni na całym świecie. Roczne straty Rosjan z tego powodu mają sięgać aż 2 mld USD.

Sytuacja nie jest jednak oczywista, ponieważ większość z obecnych wytwórni broni na bazie konstrukcji Kałasznikowa powołuje się na licencje z czasów ZSRS. Wówczas były one przekazywane na niejasnych zasadach, m.in. bez precyzyjnego uwzględnienia warunków ekonomicznych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.