Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupują 464 T-90MS

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 09 kwietnia 2019

Na początku kwietnia Komitet ds. bezpieczeństwa rządu Indii, któremu przewodniczy premier Narendra Modi, zatwierdził zakup 464 rosyjskich czołgów podstawowych T-90MS. Kontrakt ma być wart 134,48 mld rupii (ponad 1,9 mld USD). Jego podpisanie przez Ministerstwo Obrony Indii z Rosoboroneksportem jest spodziewane w ciągu kilku miesięcy.

Postępowanie w sprawie zakupu przez Indie rosyjskich czołgów toczy się już wiele lat. W listopadzie 2016 wybór zatwierdziła Rada ds. zakupów obronnych MO Indii. Dopiero teraz ustalono jednak zasady produkcji maszyn. Będą one montowane przez Heavy Vehicles Factory (HVF) w Avadi z podzespołów dostarczanych przez Uralwagonzawod. Tym samym strona indyjska uznała, że nie jest możliwa pełna produkcja T-90MS w rodzimych przedsiębiorstwach ze względu na ich niski poziom techniczny.

Zakupione od FR czołgi mają stanowić uzbrojenie 10 pułków pancernych. Obecnie toczą się rozmowy na temat dalszych zakupów T-90MS. W październiku 2018 pojawił się informacja, że Indie zamierzają nabyć ich jeszcze 1770.

Czołgi T-90MS to zmodernizowane T-90S (wersja eksportowa T-90), dostarczane już wcześniej Indiom. T-90MS otrzymał nową wieżę z działem 2A68M-5 i zdalnie sterowanym km-em. Czołg wyposażono w system kierowania ogniem Kalina i kompleks dynamicznej ochrony Relikt.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.