Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wyrzutnie TOS-1A w Arabii Saudyjskiej

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 10 kwietnia 2019

Rosja dostarczyła Arabii Saudyjskiej pierwszą partię ciężkich samobieżnych wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych TOS-1A Sołncepiok. Informują o tym lokalne media społecznościowe. Dostawy są realizowane na podstawie kontraktu z 2017.

Ciężkie samobieżne wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe TOS-1A w barwach armii Arabii Saudyjskiej. Nieoficjalnie wiadomo o rozmowach na temat uruchomienia produkcji tego typu uzbrojenia przez przemysł monarchii. Wersja pustynna jest wyposażona w agregat pomocniczy i klimatyzację / Zdjęcie: defence-blog

Kontrakt został zawarty w efekcie rozmów w Moskwie króla Arabii Saudyjskiej, Mohammeda Salmana Al-Sauda z prezydentem FR, Władimirem Putinem. Podpisano wówczas wstępne porozumienie o zakupie ciężkich systemów artyleryjskich TOS-1A, pocisków przeciwpancernych Kornet-EM i granatników automatycznych AGS-30. Omawiano także możliwość sprzedaży kompleksów przeciwlotniczych S-400 Triumf i zasady uruchomienia w Arabii Saudyjskiej produkcji karabinków AK-103. Łączną wartość planowanych kontraktów szacowano na 3 mld USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.