Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wyrzutnie TOS-1A w Arabii Saudyjskiej

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 10 kwietnia 2019

Rosja dostarczyła Arabii Saudyjskiej pierwszą partię ciężkich samobieżnych wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych TOS-1A Sołncepiok. Informują o tym lokalne media społecznościowe. Dostawy są realizowane na podstawie kontraktu z 2017.

Ciężkie samobieżne wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe TOS-1A w barwach armii Arabii Saudyjskiej. Nieoficjalnie wiadomo o rozmowach na temat uruchomienia produkcji tego typu uzbrojenia przez przemysł monarchii. Wersja pustynna jest wyposażona w agregat pomocniczy i klimatyzację / Zdjęcie: defence-blog

Kontrakt został zawarty w efekcie rozmów w Moskwie króla Arabii Saudyjskiej, Mohammeda Salmana Al-Sauda z prezydentem FR, Władimirem Putinem. Podpisano wówczas wstępne porozumienie o zakupie ciężkich systemów artyleryjskich TOS-1A, pocisków przeciwpancernych Kornet-EM i granatników automatycznych AGS-30. Omawiano także możliwość sprzedaży kompleksów przeciwlotniczych S-400 Triumf i zasady uruchomienia w Arabii Saudyjskiej produkcji karabinków AK-103. Łączną wartość planowanych kontraktów szacowano na 3 mld USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.