Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Do Bolonii zamiast do Florencji

Lotnictwo cywilne, 11 kwietnia 2019

Dziś około południa, o 12:10 czasu lokalnego (10:10 UTC) z lotniska Kopenhaga-Kastrup miał wystartować samolot Airbus A319-131 (OY-KBT) lecący do Florencji (lot SK2961). Jednak gdy piloci przygotowywali się do startu, okazało się, że samolot nie ma zaprogramowanej trasy do Florencji-Peretola, a więc nie będzie mógł tam wylądować. Linie próbowały rozwiązać ten problem, ale okazało się to niemożliwe w rozsądnym czasie. Wobec tego zdecydowano, że samolot wystartuje i poleci nie do Florencji, a do Bolonii, skąd pasażerowie dojadą autobusami do miejsca docelowego. Menedżerowie SAS uznali, że to lepsze rozwiązanie niż odwołanie lotu.

Trasa dzisiejszego lotu SK2961 – Airbusa A319-131 (OY-KBT) Scandinavian Airlines z Kopenhagi do Bolonii, zamiast zgodnej z planem lotu Florencji

Ostatecznie samolot wystartował z Kopenhagi o 13:19 (11:19 UTC). Po 1 h 58 min. wylądował w odległej o blisko 1300 km Bolonii, na lotnisku G. Marconi. Stamtąd pasażerowie zostali zabrani autobusami do Florencji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.