Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AW119Kx Republiki Serbskiej w akcji

Służby państwowe, 16 kwietnia 2019

Ośmiomiejscowy, jednosilnikowy śmigłowiec Leonardo AW119Kx używany przez Helikopterski Servis Republike Srpske (HSRS) to najnowszy statek powietrzny, który został zarejestrowany przez władze lotnicze Bośni i Hercegowiny.

AW119Kx HSRS podczas policyjnych ćwiczeń, zorganizowanych 4 kwietnia w Banja Luce / Zdjęcie: MO Serbii

Wiropłat został wyprodukowany w 2018 (nr ser. 14951) i nosi numer boczny 51 i znaki rejestracyjne E7-PCI (ex-N205MM). Jego oficjalna prezentacja odbyła się w Banja Luce dniu 10 września 2018. Mimo, że AW119Kx jest przystosowany do zadań transportu medycznego, jest również używany do wsparcia działań innych instytucji Republiki Serbskiej, w tym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Z tego powodu można go było oglądać w akcji 4 kwietnia, podczas ćwiczeń zorganizowanych z okazji Dnia Policji Republiki Serbskiej.

HSRS została założona w 2008. Obecnie ma na stanie 5 śmigłowców: 3 SA.341/342 Gazelle, jednego Bella 206B-3 JetRanger III i w/w AW119Kx. Oczekuje się, że w przyszłości zostaną nabyte nowe wiropłaty, które zastąpią starzejące się i wymagającego coraz większego wsparcia logistycznego Gazelle.

Na podstawie informacji Igora Božinovskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.