Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

155 mln dolarów od USA dla Izraela

Strategia i polityka, 08 listopada 2007

7 listopada Kongres USA przyznał Izraelowi 155 mln USD na budowę systemu obrony przeciwrakietowej David's Sling. To dodatkowe pieniądze poza coroczną pomocą finansową w wysokości 2,4 mld USD.

David's Sling (Proca Dawida) to opracowywany przez izraelskiego Rafaela i amerykańskiego Raytheona system przeznaczony przede wszystkim do obrony terytorium Izraela przed pociskami rakietowymi wystrzeliwanymi przez organizacje palestyńskie. Będzie mógł też niszczyć głowice rakiet dalszego zasięgu, wystrzeliwanych na przykład z Iranu.

Administracja w projekcie budżetu planowała przyznanie Izraelowi 80 mln USD. Kongres zdecydował o zwiększeniu tej kwoty o 75 mln USD. Cały system ma kosztować co najmniej 0,5 mld USD z budżetu USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.