Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strajki w zakładach im. Morozowa

Przemysł zbrojeniowy, Ludzie, 20 kwietnia 2019

W Internecie pojawiły się informacje o strajkach w ChKBM im. Morozowa w Charkowie, wchodzącego w skład Ukroboronpromu. Wynika z nich, że protesty trwają co najmniej od stycznia 2019. Pracownicy protestują przeciwko opóźnieniom wypłat wynagrodzeń i należności socjalnych. Ostatni strajk wybuchł 15 kwietnia. Jego uczestnicy domagali się odpowiedzi na pytania: dlaczego nie otrzymują pensji od ponad miesiąca, dlaczego nie otrzymują zwrotów diet za podróże służbowe, dlaczego muszą pracować w nieogrzewanych pomieszczeniach i dlaczego nie uzyskali podwyżek wynagrodzeń od prawie 2 lat. Strajkujący robotnicy i konstruktorzy zwracali przy tym uwagę, że prawnicy, dział księgowości i planowania gospodarczego uzyskali podwyżki kilka miesięcy temu.

Wiec w hali ChKBM im. Morozowa w Charkowie po ogłoszeniu strajku w połowie kwietnia 2019 / Zdjęcie: facebook – ChS - Charkow

Jako winnego powstałej sytuacji strajkujący wskazują dyrektora ChKBM im. Morozowa, A.A. Babicza, który przed objęciem tego stanowiska był dyrektorem zakładów pancernych w Żytomierzu. Według Bihus Info, został stamtąd zwolniony z powodu afer korupcyjnych na dużą skalę. W kontynuowaniu kariery miał mu pomagać brat, Andriej Babicz, wicedyrektor z Ukroboronpromu. Według protestujących, A.A. Babicz pogrążył zakłady z Charkowa w długach i spowodował odejście ze stanowisk wielu doświadczonych specjalistów. Na ich miejsca zatrudniani są protegowani wysokiej rangi urzędników i dowódców wojskowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.