Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowoczesność przemysłów wg Koreańczyków

Przemysł zbrojeniowy, Publikacje, Strategia i polityka, 24 kwietnia 2019

Południowokoreańska Defense Agency for Technology and Quality (DTaQ) opublikowała ranking najbardziej rozwiniętych technologicznie przemysłów zbrojeniowych świata. Eksperci DTaQ co 3 lata oceniają nowoczesność wyrobów produkowanych przez przedsiębiorstwa wybranych krajów i programy rozwojowe realizowane przez ich zaplecze badawcze. W klasyfikacji końcowej państwo z najbardziej rozwiniętym przemysłem zbrojeniowym otrzymuje 100 pkt., a kolejne są oceniane w procentach w stosunku do niego. Tegoroczny ranking obejmuje 16 państw (nie jest zaskoczeniem, że nie ma wśród nich Polski).

Czołówka rankingu najbardziej rozwiniętych technologicznie przemysłów zbrojeniowych świata według Defense Agency for Technology and Quality / Ilustracja: DTaQ

W rankingu DTaQ pierwsze miejsce zajęły Stany Zjednoczone (100 pkt.). Za nimi ex aequo uplasowały się Francja i Rosja (po 90). Kolejne miejsca zajęły Niemcy i W. Brytania (po 89), ChRL i Japonia (po 85), Izrael (84), Republika Korei i Włochy (po 80).

 

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.