Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa H130 na Filipinach

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 25 kwietnia 2019

24 kwietnia o 12:28 czasu lokalnego spod hangaru NAIA General Aviation na lotnisku Manila-Villamor wystartował śmigłowiec Airbus Helicopters H130. Leciał do San Fernando w prowincji Pampanga na północy Filipin. Na jego pokładzie znajdowało się 6 osób.

Wrak śmigłowca H130, który rozbił się wczoraj na Filipinach i wpadł do stawu rybnego / Zdjęcie: Policja Bulacan

O 12:47 śmigłowiec rozbił się, wpadając do stawu rybnego. Doszło do tego w pobliżu Barangay Anilao, niedaleko miasta Malolos w prowincji  Bulacan. Gdy na miejsce katastrofy dotarli ratownicy okazało się, że maszyna uległa znacznej destrukcji.

Na miejscu zginęły 2 osoby lecące śmigłowcem. Trzecia zmarła po przewiezieniu do Bulacan Medical Center. Jedna z ofiar to pilot Everette Coronel. Druga to 68-letni Liberato Levy P. Laus, prezes konglomeratu Laus Group of Companies (LGC) i Izby Handlowej Pampanga. Trzecia ofiara, Wilfran Esteban – współpracownik biznesmena, zmarła w szpitalu.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Badający jej przyczyny wykluczyli pogodę i przeciążenie śmigłowca. Naoczni świadkowie twierdzą, że maszyna paliła się i rozpadała w powietrzu.

Rozbity śmigłowiec to Airbus Helicopters H130 (Eurocopter EC130T2) nr rej. RP-C8098, nr ser. 8366. Należał do LGC Air Transport.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.