Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa śmigłowca Mi-17 w Wenezueli

Wojska lądowe, 04 maja 2009

W katastrofie śmigłowca wojskowego Mi-17 w Wenezueli zginęło 18 osób, w tym generał tamtejszej armii.

Rozbity śmigłowiec to Mi-17W-5, nr rej. EV08114, nr ser. 862M

Do katastrofy doszło ok. 16:40 GMT w dżungli niedaleko granicy z Kolumbią, w pobliżu miejscowości El Alto de Rubio w stanie Tachira. W katastrofie zginął gen. Domingo Alberto Faneite, 16 żołnierzy i jeden cywil - Cristian Velazquez. Ich zwłoki odnaleziono całkowicie spalone. Przewieziono je do stolicy stanu Tachira - San Cristobal.

Gen. Faneite był dowódcą okręgu wojskowego nr 2. Leciał do siedziby swego sztabu. Był podwładnym prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza, gdy ten był jeszcze dowódcą wojskowym w stopniu pułkownika.

Śmigłowiec pilotowali - dowódca kpt. Edison Viera i drugi pilot kpt. Omar Helio Villamizar.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.