Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ACRAB z Etroniki

Przemysł zbrojeniowy, 04 maja 2009

Pod koniec kwietnia na terenie poligonu Nowa Dęba miały miejsce pierwsze testy polowe modelu nowego celownika termowizyjnego ZTOCS-1 ACRAB zaprojektowanego przez warszawską Etronikę.

Rozwijany przez Etronikę celownik ZTOCS-1 ACRAB powstał w wyniku współpracy z OBR SM Tarnów

Zintegrowany termalno-dzienny celownik ZTOCS-1 ACRAB powstał w wyniku współpracy z Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Sprzętu Mechanicznego w Tarnowie, w ramach projektu celowego Karabin wyborowy o zwiększonym zasięgu taktycznym kalibru 8,6 mm x 70 (.338 Lapua Magnum). Stąd też nowy optoelektroniczny przyrząd celowniczy testowano na najnowszej broni rodem z tarnowskiego OBR SM - 8,6-mm karabinie wyborowym Alex-338.

Celownik ACRAB jest szczególnie polecany do działań przy szybko zmieniającej się scenerii, na przykład przy nagłym pojawieniu się zadymienia. ZTOCS-1 charakteryzuje się intuicyjną obsługą, zaś poprawki w gałęzi termalnej sprzężone są z poprawkami w gałęzi dziennej. Termowizor zbudowany jest w oparciu o niechłodzoną matrycę bolometryczną o rozdzielczości 288 x 384 pikseli i czułości NEdT<0,1 K.

Zintegrowany termalno-dzienny celownik strzelecki ACRAB do broni wyborowej jest polecany do działań przy szybko zmieniającej się scenerii

Warszawska Etronika działa w branży elektronicznej od 1989. W 2002 nastąpiło połączenie z Optroniką, dzięki czemu działalność przedsiębiorstwa rozszerzyła się o konstruowanie i produkcję wyrobów optyki przemysłowej i użytkowej. Etronika zaczynała od modernizacji urządzeń noktowizyjnych (PPN-3MW i NSP3-M), następnie rozpoczęła prace nad dalmierzami laserowymi, celownikami telewizyjnymi oraz urządzeniami termalnymi. Od 2006 przedsiębiorstwo wytwarza i dostarcza Wojsku Polskiemu celowniki termowizyjne CTE-1 dla potrzeb systemów przeciwlotniczych.

Zdjęcia: Etronika


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.