Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Elephant Walk F-35B w Beaufort

Lotnictwo wojskowe, 03 maja 2019

1 maja 2019 w bazie USMC Beaufort w Karolinie Południowej 20 myśliwców stealth F-35B Lightning II z Marine Fighter Attack Training Squadron (VMFAT) 501 wzięło udział w Elephant Walk (spacer słonia). W takim ćwiczeniu duża grupa samolotów kołuje po pasie startowym w kilku rzędach. Kołowanie może zakończyć się startem lub powrotem na miejsca postoju.

20 F-35B z VMAT 501 w czasie Elephant Walk, 1 maja 2019, MCAS Beaufort / Zdjęcie: Gunnery Sgt. Brandon Owen – MCAS Beaufort

Pierwsze takie ćwiczenie z udziałem F-35 miało miejsce w listopadzie 2018 w Hill Air Force Base w stanie Utah. Wtedy uczestniczyły w nim myśliwce różnych wariantów. W Marine Corps Air Station Beaufort po raz pierwszy wykorzystano wyłącznie F-35B STOVL (Short Take Off Vertical Landing).

VMAT 501 Warlords to eskadra treningowa wyposażona w 20 F-35B (czyli tyle, ile wzięło udział w Elephant Walk). W MCAS Beaufort stacjonuje od 2014. Podlega Marine Aircraft Group 31 i 2nd Marine Aircraft Wing.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.