Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowe zakupy złota

Strategia i polityka, Publikacje, 04 maja 2019

Światowa Rada Złota (World Gold Council, WGC) poinformowała, że banki centralne na świecie kupiły w ostatnim czasie rekordowe ilości tego kruszcu. Światowym liderem pod względem zakupów złota stała się Rosja. Wartość jej rezerw złota i walut szacowano ostatnio na 487,8 mld USD.

Z danych WGC wynika, że w pierwszym kwartale 2019 światowe banki centralne kupiły 145,5 ton złota (co oznacza wzrost o 68%), bijąc tym samym rekord ostatnich 6 lat. Oprócz Rosji złoto kupowały w ostatnim czasie w dużych ilościach Chiny, Kazachstan, Turcja, Ekwador, Katar i Kolumbia. Wszystkie te kraje usiłują zmniejszyć zależność od dolara, a z reguły ich rezerwy złota są niższe niż państw zachodnich.

Rekordowe zakupy złota banki centralne zrealizowały w 2018. Kupiły wówczas 651,2 t złota. Najwięcej od 1967.

Być może wyniki pierwszego kwartału to zapowiedź kolejnego rekordu rocznych zakupów złota. W pierwszym kwartale 2018 wyniosły one 1053,3 t, czyli o 7% więcej niż rok wcześniej. Złoto jest kupowane nie tylko jako lokata, ale także w celach przemysłowych i przez jubilerów (blisko połowa wszystkich zakupów).

WGC to organizacja zrzeszająca największe światowe przedsiębiorstwa wydobywające złoto.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.