Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne starcia w rejonie Strefy Gazy

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 04 maja 2019

Dziś rano ze Strefy Gazy bojownicy palestyńscy wystrzelili w kierunku Izraela ponad sto pocisków różnych typów. Od 10:00 do wczesnego popołudnia słychać było syreny ostrzegawcze w Rehovot, Ashkelon, Ashdod, Sderot i innych miejscowościach graniczących z Gazą. Władze Izraela informują, że system obrony przeciwrakietowej Iron Dome (Żelazna Kopuła) przechwycił dziesiątki z wystrzelonych pocisków.

Wnętrze domu we wspólnocie Rady Regionalnej Eshkol trafione przez pocisk wystrzelony ze Strefy Gazy. Jego mieszkańcy wcześniej uciekli do pobliskiego schronu / Zdjęcie: Israel Police

Jeden z pocisków trafił jednak w dom we wspólnocie Rady Regionalnej Eshkol. Nikomu nic się tam nie stało, bo mieszkańcy wcześniej uciekli do pobliskiego schronu. Pociski trafiły też w wiele innych miejsc w miastach i na drogach. Wiadomo o co najmniej jednej osobie rannej i kilku, które znajdują się w stanie szoku.

Dowództwo Frontu Wewnętrznego IDF wydało specjalne instrukcje dla mieszkańców zaatakowanych obszarów. Mają oni pozostać w pobliżu schronów. Ograniczono także zgromadzenia publiczne do 300 osób i tylko w pomieszczeniach zamkniętych. Wstrzymano też prace rolnicze i odwołano imprezy sportowe. Na południu zostały zamknięte plaże i parki narodowe.

Krótko po 14:00 dowództwo izraelskich sił zbrojnych (IDF) poinformowało, że ich myśliwce rozpoczęły ataki na obiekty Hamasu i Islamskiego Dżihadu, uznawanych za odpowiedzialne za wcześniejszy ostrzał. Co najmniej dziesięć celów zostało trafionych przez samoloty, a także czołgi. W wyniku izraelskich ataków zginął 22-letni mężczyzna, a 4 osoby zostały ranne.

Dzień przed atakami ze Strefy Gazy zostało rannych dwóch żołnierzy izraelskich z graniczącego z nią posterunku. W odpowiedzi samolot IDF ostrzelał pozycje Hamasu. W wyniku ataku zginęło dwóch Palestyńczyków, a dwóch zostało rannych. Później jeszcze dwóch Palestyńczyków zginęło w zamieszkach na granicy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.