Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmarł ostatni lotnik 307 dyonu

Pożegnania, Ludzie, Historia, Lotnictwo wojskowe, 06 maja 2019

W Buenos Aires 27 kwietnia, w wieku 94 lat, zmarł mjr naw. Antoni Żebrowski – ostatni lotnik 307 Dywizjonu Myśliwskiego Nocnego Lwowskich Puchaczy.

/ Zdjęcie: maciaszkowo.pl 

Antoni Żebrowski wykonywał loty bojowe w 307 dyonie jako radionawigator od 11 sierpnia 1943. Jego załoga strąciła 3 niemieckie samoloty. Po wojnie i demobilizacji wyemigrował do Argentyny, gdzie mieszkał do końca swoich dni. Ciało zmarłego śp. mjra Żebrowskiego spoczęło na cmentarzu w Pablo Podesta. 

29 kwietnia br. w kościele MB Królowej Polski w Maciaszkowie została odprawiona msza św. pogrzebowa za duszę śp. mjra naw. w st. spocz. Antoniego Żebrowskiego pod przewodnictwem przełożonego klasztoru, o. Olafa Bochnaka. Homilię okolicznościową wygłosił rektor PMK o. Jerzy Twaróg. W ceremoniach pogrzebowych wzięli udział m.in.: radca Ambasady RP w Argentynie Michał Świetlik i attaché obrony Ambasady RP w Brazylii płk Krzysztof Rojek. Przed nabożeństwem płk Rojek przekazał wiadomość, że decyzją Ministra Obrony Narodowej RP z 26 kwietnia br. kpt. Żebrowski został awansowany na stopień majora.

Dzień wcześniej płk Rojek przekazał na ręce o. Twaroga Medal Semper Paratus Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich nadany już pośmiertnie mjrowi Żebrowskiemu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.