Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mirage zestrzelony nad Libią

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 08 maja 2019

Nad Libią został wczoraj zestrzelony myśliwiec Mirage F1ED Rządu Jedności Narodowej (GNA). Samolot spadł w pobliżu Gharyan w regionie Hira. O jego zestrzeleniu poinformowali przedstawiciele Libijskiej Armii Narodowej (LNA). Z komunikatu wynika, że samolot próbował atakować jej pozycje.

Pilot zestrzelonego nad Libią Mirage F1 został schwytany i przesłuchany. Okazało się, że to najemnik z Portugalii / Zdjęcie: TSF

Pilot zestrzelonego samolotu został schwytany przez bojowników LNA. Okazało się, że to 29-letni Portugalczyk. Poinformowano, że to najemnik, podający się za Jimmy’ego Reisa. Udzielono mu pomocy medycznej, po czym jeniec został przesłuchany.

Wrak zestrzelonego wczoraj nad Libią myśliwca Mirage F1ED należącego do Rządu Jedności Narodowej / Zdjęcie: twitter – ThomasVLinge

Według ujawnionych informacji, zestrzelony Mirage wystartował spod Misraty, położonej ok. 200 km na wschód od stolicy Libii – Trypolisu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.