Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Mjanmie rozbił się Dash 8 Q400

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 08 maja 2019

Dziś rano z lotniska Dhaka – stolicy Bangladeszu wystartował samolot pasażerski Bombardier Dash 8 Q400 (lot BG060) linii Biman. Leciał do Yangon w Mjanmie. Na jego pokładzie znajdowało się 31 osób.

Rozbity po wypadnięciu z pasa lotniska Yangon w Mjanmie samolot pasażerski Bombardier Dash 8 Q400 / Zdjęcie: twitter – cape_diamond

Samolot lądował o 18:50 czasu lokalnego (12:20 UTC) na lotnisku docelowym w warunkach silnego sztormu. Po przyziemieniu na pasie nr 21 nie zdołał wyhamować i rozbił się. Lokalne media informują, że lotnisko było już wówczas zamknięte.

Gdy do samolotu dotarli ratownicy okazało się, że wszyscy nim lecący przeżyli wypadek. 19 osób odniosło obrażenia, w tym 11 poważniejsze (pilot, stewardessa i 9 pasażerów). Wśród pasażerów byli obywatele Bangladeszu, Chin, Francji, Indii, Kanady, Mjanmy i Szwajcarii.

Rozbity samolot to Bombardier Dash 8 Q400 nr rej. S2-AGQ, należący do Biman Bangladesh Airlines.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.