Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Montaż pierwszego Poseidona dla RAF

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 09 maja 2019

W zakładach Boeinga w Renton rozpoczęto montaż końcowy pierwszego morskiego samolotu patrolowego / ZOP Poseidon MRA1, przeznaczonego dla Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii), łącząc jego skrzydła z kadłubem. Jak podał brytyjski resort obrony w najbliższych tygodniach w samolocie zostaną zabudowane zbiorniki paliwa produkowane przez Marshall Aerospace.

Pierwszy Poseidon MRA1 w hali zakładów Boeinga w Renton / Zdjęcie: RAF 

Dzięki Poseidonom RAF odzyskają zdolności zwalczania okrętów podwodnych, utracone po wycofaniu ze służby samolotów Nimrod MR2 w 2010 i anulowaniu wprowadzenia do eksploatacji Nimrodów MRA4. Według planów RAF pierwszy Poseidon MRA1 ma zostać oblatany latem tego roku. Rząd w Londynie zakupił 9 samolotów tego typu, które będą służyć m.in. do ochrony strategicznych okrętów podwodnych typu Vanguard i przyszłych jednostek typu Dreadnought, a także lotniskowców typu Queen Elizabeth.

Poseidony MRA1 będą stacjonować w bazie RAF Lossiemouth w północno-wschodniej Szkocji. Wiosną 2018 rozpoczęto budowę przeznaczonej dla nich infrastruktury, w tym centrum operacyjnego, nowych hangarów i budynków do obsługi technicznej. Prace mają zakończyć się w 2020, a więc do czasu uzyskania wstępnej zdolności operacyjnej przez brytyjskie Poseidon. Samoloty wejdą w skład 120. eskadry, której personel przechodzi obecnie szkolenie w USA (Brytyjskie Poseidony do Arktyki, 2019-02-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.