Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Argentyna kupiła Drone Guard

Przemysł zbrojeniowy, 09 maja 2019

ELTA Systems Ltd., spółka zależna Israel Aerospace Industries Ltd. (IAI), dostarczyła Argentynie system Drone Guard, który zabezpiecza przed bezzałogowymi statkami latającymi. Dotychczas system ochronił m.in. Olimpiadę Młodzieżową oraz Szczyt G20.

Drone Guard to zintegrowany system, który polega na wielu zaawansowanych czujnikach służących do wykrywania, klasyfikowania, identyfikowania i zniszczenia celu – bezzałogowego statku latającego / Zdjęcie: ELTA Systems

Masowe wydarzenia stanowią wyzwanie dla organizacji ochraniających życie ludzkie, m.in. ze względu na coraz szersze wykorzystanie bezzałogowców. Oprócz wydarzeń publicznych, bsl mogą być używane do niszczenia wrażliwych obiektów lub samolotów, do zbierania informacji wywiadowczych, przemytu, a nawet do przenoszenia uzbrojenia. Są trudne do wykrycia ze względu na ich małe gabaryty i powolny lot na małej wysokości.

Drone Guard stosuje wielowarstwowe podejście do wykrywania, klasyfikacji oraz wyboru celu i sposobu jego niszczenia. Do wykrywania celów służy najnowocześniejszy radar ELTA ELM-2026B pracujący w paśmie X i pasywne środki rozpoznania radiowego (COMINT), wykrywające i klasyfikujące cele na dystansie do 5 km. Do wykrywania celów mających minimalną lub zerową sygnaturę radiolokacyjną mogą być również używane urządzenia optoelektroniczne.

Po zweryfikowaniu obecności bezzałogowca radar kieruje urządzeniami optoelektronicznymi. Połączenie radaru i środków COMINT i SIGINT (rozpoznania elektromagnetycznego) jest częścią opracowanej przez ELTA wielowarstwowej zdolności wykrywania, która maksymalizuje skuteczność systemu.
Po wykryciu i zidentyfikowaniu cele są obezwładniane przez Drone Guard przy użyciu efektów wielowarstwowych. Najbardziej podstawowymi efektorami są emitery elektroniczne używane do zakłócania i przerwania kanałów sterowania i nawigacji bezzałogowca, a po nich – inny protokół, który może odepchnąć bezzałogowiec od chronionych obiektów lub bezpiecznie sprowadzić go na ziemię przy zastosowaniu metody przejęcia w cyberprzestrzeni.

Jesteśmy dumni, że Argentyna wybrała Guard Drone – po wcześniejszym porównaniu z rozwiązaniami oferowanymi zarówno przez lokalnych, jak i globalnych dostawców. Drone Guard udowodnił swoją skuteczność w zastosowaniach wojskowych i cywilnych na całym świecie, chroniąc obiekty oraz całe obszary. Cieszymy się, że teraz nasz system skutecznie ochroni przestrzeń powietrzną Argentyny – powiedział Yoav Tourgeman, wiceprezes IAI i dyrektor generalny ELTA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.