Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek szybowca Fox w Niemczech

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 12 maja 2019

Wczoraj po południu z lotniska Alte Ems koło Herbrum w Niemczech wystartował szybowiec akrobacyjny MDM-1 Fox. W jego dwuosobowej kabinie znajdowała się 29-letnia pilotka z Hanoweru. Wykonywała lot egzaminacyjny.

Wrak szybowca MDM-1 Fox, który rozbił się wczoraj po południu w pobliżu lotniska Alte Ems koło Herbrum / Zdjęcie: NDR

Ok. 15:15 pilotka utraciła kontrolę nad szybowcem. Fox spadł na łąkę w pobliżu lotniska startu. Jego kabina uległa znacznej destrukcji.

Gdy do wraku szybowca dotarli ratownicy, okazało się, że pilotka została ciężko ranna. Strażacy musieli użyć specjalnych narzędzi, żeby wydobyć ją z kabiny. Pilotkę przewieziono do szpitala w Papenburgu. Tam lekarze określili jej stan jako krytyczny.

Rozbity szybowiec to Margański & Mysłowski MDM-1 Fox nr rej. D-1187, nr ser. 219. Należał do Luftsportgemeinschaft Paderborn.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.