Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BREM Zubr

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 15 maja 2019

Ukraińskie przedsiębiorstwo państwowe Lwowski Zakład Pancerny (LBTZ), część Ukroboronpromu, opracowało nowy wóz zabezpieczenia technicznego i ewakuacji (BREM) Zubr. W intencji twórców ma on służyć do wsparcia technicznego jednostek pancernych Sił Zbrojnych Ukrainy (SZU). Został opracowany przez LBTZ w 2018.

BREM Zubr w materiałach promocyjnych Ukroboronpromu / Zdjęcie: Ukroboronprom

BREM Zubr powstał na bazie sowieckiego czołgu T-55. Jako jego podwozia można użyć również T-54 lub BTS-4 (sowiecki ciągnik pancerny oparty na czołgu średnim T-44). Wóz jest wyposażony w 12-tonowy dźwig i 25-tonową wciągarkę.

BREM Zubr zaprezentowany w hali producenta – Lwowskim Zakładzie Pancernym / Zdjęcia: Ukroboronprom

Obecnie przygotowywane są testy pojazdu. Zdaniem przedstawicieli LBTZ, jeśli BREM Zubr zostanie zaakceptowany przez wojskowych, do końca 2019 może zostać oddany do użytku w SZU.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.