Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa Diamonda DA62 w Dubaju

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 17 maja 2019

Wczoraj wieczorem specjalnie wyposażony samolot Diamond DA62 wykonywał loty związane z kalibracją naziemnych systemów nawigacyjnych międzynarodowego portu lotniczego w Dubaju. Na jego pokładzie znajdowały się 4 osoby. W czasie kolejnego lotu, przed 19:45 samolot rozbił się.

Należący do Flight Calibration Services Ltd samolot Diamond DA62 w czasie lotu kalibracyjnego / Zdjęcie: FCSL

Wrak rozbitego DA62 znaleziono ok. 5 km na południe od lotniska. Okazało się, że wszyscy lecący samolotem zginęli. Ofiary katastrofy to trzech Brytyjczyków i jeden obywatel RPA.

Katastrofa była prawdopodobnie spowodowana awarią techniczną. Gdy samolot rozbił się, czasowo wstrzymano operacje lotnicze portu w Dubaju, a później zmieniono kierunki części startów i lądowań. O 20:36 sytuacja wróciła do normy.

Rozbity samolot to Diamond DA62 nr rej. G-MDME, nr ser. 62.077. Należał do Flight Calibration Services Ltd (FCSL), spółki zależnej amerykańskiego Honeywella. Przed katastrofą FCSL dysponowała 5 samolotami Diamond DA 62 i dwoma Piper Chieftain. FCSL to największe przedsiębiorstwo prywatne zajmujące się kalibracją lotniskowych systemów nawigacyjnych. Przetarg na kalibrację urządzeń lotniska w Dubaju wygrało w listopadzie 2018.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.