Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HK MP5 dla ukraińskiej policji

Służby państwowe, Strategia i polityka, 17 maja 2019

Narodowa policja Ukrainy poinformowała o rozpoczęciu przezbrajanie wybranych jednostek w pistolety maszynowe HK MP5. Zastępują one karabinki Kałasznikowa. Wprowadzanie sprzętu produkcji zachodniej jest jednym z priorytetów reformy ukraińskich organów ścigania.

Uczestnicy uroczystości z 15 maja mogli przetestować nową broń dla policji na strzelnicy / Zdjęcie: NPU

Pokaz nowej broni policyjnej odbył się 15 maja 2019 w Kijowie. W imprezie brał udział szef Narodowej policji Ukrainy, Serhyi Kniazev. – Przezbrojenie w pm MP5 jest ważnym krokiem do wprowadzenia standardów europejskich – powiedział przy tej okazji. Zwrócił też uwagę, że broni tego samego typu używa także policja Austrii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. MP5 są również rozpowszechnione w polskich jednostkach specjalnych – policyjnych i wojskowych.

Na Ukrainie w pierwszej kolejności nową broń otrzymują oddziały policji bezpośrednio zaangażowane w działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Chodzi o policjantów strzegących bezpieczeństwa na ulicach, lotniskach, dworcach kolejowych itp. Według Kniazeva, MP5 są skuteczne, ale mniej groźne dla życia niż szturmowe Kałasznikowy. Ich użycie ma więc potencjalnie bardziej prewencyjny charakter.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.