Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HK MP5 dla ukraińskiej policji

Służby państwowe, Strategia i polityka, 17 maja 2019

Narodowa policja Ukrainy poinformowała o rozpoczęciu przezbrajanie wybranych jednostek w pistolety maszynowe HK MP5. Zastępują one karabinki Kałasznikowa. Wprowadzanie sprzętu produkcji zachodniej jest jednym z priorytetów reformy ukraińskich organów ścigania.

Uczestnicy uroczystości z 15 maja mogli przetestować nową broń dla policji na strzelnicy / Zdjęcie: NPU

Pokaz nowej broni policyjnej odbył się 15 maja 2019 w Kijowie. W imprezie brał udział szef Narodowej policji Ukrainy, Serhyi Kniazev. – Przezbrojenie w pm MP5 jest ważnym krokiem do wprowadzenia standardów europejskich – powiedział przy tej okazji. Zwrócił też uwagę, że broni tego samego typu używa także policja Austrii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i USA. MP5 są również rozpowszechnione w polskich jednostkach specjalnych – policyjnych i wojskowych.

Na Ukrainie w pierwszej kolejności nową broń otrzymują oddziały policji bezpośrednio zaangażowane w działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Chodzi o policjantów strzegących bezpieczeństwa na ulicach, lotniskach, dworcach kolejowych itp. Według Kniazeva, MP5 są skuteczne, ale mniej groźne dla życia niż szturmowe Kałasznikowy. Ich użycie ma więc potencjalnie bardziej prewencyjny charakter.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.