Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Predator zestrzelony nad Jemenem

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 18 maja 2019

Późnym wieczorem 15 maja 2019 nad Jemenem został zestrzelony pociskiem ziemia-powietrze bsl General Atomics MQ-1 Predator. Według doniesień mediów, należał on do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. ZEA to jedno z państw uczestniczących w operacji przeciwko Jemenowi pod wodzą Arabii Saudyjskiej wspieranej przez USA.

Moment trafienia bsl Predator przez pocisk klasy ziemia-powietrze nad Jemenem / Zdjęcie: via PressTV

Emiracki Predator został zestrzelony na środkowo-zachodnią prowincją Sana. Jego wrak znaleziono w rejonie Dian w dystrykcie Bani Matar.

Fragment skrzydła bsl Predator zestrzelonego 15 maja 2019 nad Jemenem / Zdjęcie: via PressTV

Według ocen analityków, do zestrzelenia Predatora została wykorzystana improwizowana wyrzutnia z rosyjskim pociskiem lotniczym powietrze-powietrze. Prawdopodobnie R-27T lub R-73.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.