Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Hybrydowy robot autonomiczny FSTAR

Lotnictwo cywilne, 20 maja 2019

Naukowcy z Uniwersytetu Ben-Guriona (BGU) w Negew – prof. David Zarrouk, wykładowca na wydziale Inżynierii Mechanicznej oraz szef Laboratorium Bio-Inspiracji i Robotyki Medycznej, wraz doktorantem, Nirem Meirim – zaprezentowali prototyp hybrydowego robota autonomicznego FSTAR (Flying Sprawl-Tuned Autonomous Robot). W powietrzu może on poruszać się jak typowy kwadrokopter, a po lądzie na kołach umieszczonych na ramionach odchylanych do 55o. Prędkość pojazdu na lądzie z prędkością do 2,6 km/h.

FSTAR ląduje na dachu wieżowca jako kwadrokopter, by......kontynuować misję jako pojazd kołowy – cichszy i zużywający mniej energii / Zdjęcia: via BGU

Ruch w powietrzu i na ziemi zapewniają te same silniki. Wybór sposobu poruszania się zależy od rodzaju terenu. Tam, gdzie to możliwe FSTAR wybiera jazdę na kołach, by zaoszczędzić energię, alby gdy musi przeciskać się przez wąskie szczeliny.

Z ramionami niewiele odchylonymi od poziomu FSTAR mieści się pod samochodem, na przykład by dokonać inspekcji podwozia / Zdjęcie: via BGU

Twórcy robota planują, że jego komercyjne aplikacje obejmą dostarczanie paczek, polegające na szybkim locie w rejon celu, a następnie bezpiecznym i cichym dotarciu do miejsca wyładunku. Robot może być również wykorzystywany także w rolnictwie, konserwacji zabytków, filmowaniu, egzekwowaniu prawa i zwalczaniu terroryzmu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.