Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SkyStar nadzorował konkurs Eurowizji

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 20 maja 2019

Konkurs Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie w Izraelu był nadzorowany m.in. z pomocą małego aerostatu RT SkyStar 180 z nowym zestawem kamer HD. Służyły one do jednoczesnego obserwowania dwóch zgromadzeń po kilkadziesiąt tysięcy widzów. Obrazy były transmitowane do punktów obserwacji i dowodzenia Policji.

Aerostat RT SkyStar 180 zawieszony w powietrzu nad obserwowanym terenem / Zdjęcie: RT

SkyStar 180 to niewielki przewoźny (na przyczepie) aerostat, zaprojektowany do nadzoru średniego zasięgu, kontroli granicznej i bezpieczeństwa publicznego, zarówno do zastosowań policyjnych, jak i wojskowych. Pod aerostatem wypełnionym helem i utrzymywanym na linie, umieszczono stabilizowany zasobnik elektrooptyczny do obserwacji dzienno-nocnej (ładunek użyteczny może mieć masę do 20 kg). Aerostat może być używany przy prędkości wiatru do 70 km/h na wysokości do 300 m przez maksymalnie 72 godziny. Ponowne napełnianie helem trwa 20 minut.

Kadr z obrazu transmitowanego z aerostatu SkyStar 180 zawieszonego nad Tel Awiwem podczas Konkursu Piosenki Eurowizji / Ilustracja: RT


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.