Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wystartował Sojuz-2.1b z Glonass-M

Astronautyka, 27 maja 2019

27 maja o 9:23 czasu moskiewskiego z wyrzutni nr 4 platformy nr 43 kosmodromu Plesieck w obwodzie archangielskim wystartowała średnia rakieta nośna Sojuz-2.1b z satelitą nawigacyjnym Glonass-M. Start odbył się pod kontrolą Wojsk kosmicznych WKS (wojsk lotniczo-kosmicznych). O 9:26 kontrolę nad rakietą przejął Ośrodek kosmiczny im. Titowa WKS FR. O 9:32 od trzeciego stopnia Sojuza oddzielił się blok przyspieszający Friegat z satelitą. Wejście Glonassa-M na zaplanowaną orbitę ma potrwać kilka godzin.

Start rakiety nośnej Sojuz-2.1b / Zdjęcie: Roskosmos

Dzisiejszy start był pierwszym Sojuza-2 w 2019 z Plesiecka. W ciągu 14 lat eksploatacji rakiety tej rodziny (1a/1b/1w) startowały 37 razy. Sojuzy-2 zastąpiły Sojuzy-U.

W skład grupy GLONASS wchodzi obecnie 26 satelitów. 24 z nich są aktywne, jeden jest testowany, a jeden pozostaje w rezerwie. Aż 15 satelitów Glonass funkcjonuje dłużej niż wynikałoby to z ich resursów obliczeniowych (Wystartował Sojuz-2.1a z Kanopusami-W, 2018-12-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.