Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa Pipera Cherokee w Brazylii

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 28 maja 2019

27 maja 2019 wczesnym popołudniem w pobliżu Porto do Mato, na Saco Beach w Estância na wybrzeżu stanu Sergipe rozbił się samolot Piper Cherokee Archer. Jego lot odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych. Wrak samolotu znaleziono w trudno dostępnym terenie, w namorzynach.

Wrak Pipera Cherokee Archer znaleziony wczoraj po południu w namorzynach na południowym wybrzeżu Sergipe / Zdjęcie: pantanalnoticiasms

W katastrofie zginęły trzy osoby. Wśród ofiar jest 28-letni brazylijski piosenkarz Gabriel Diniz, znany z przeboju Jenifer. Jeden z pilotów – Abraão Farias (z licencją od 2012), był znajomym piosenkarza, z którym spędził weekend w Salwadorze. Leciał z nimi też inny pilot – Linaldo Xavier (z licencją od 2016), dyrektor aeroklubu, będącego właścicielem samolotu.

Według wstępnych ustaleń, do katastrofy doszło z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Pilot prawdopodobnie utracił kontrolę nad samolotem w locie według przyrządów. Badający przyczyny katastrofy biorą pod uwagę, że samolot wykonywał nielegalny lot pasażerski – z Salwadoru do Maceió.

Samolot Piper PA-28-180 Cherokee Archer nr rej. PT-KLO, który rozbił się wczoraj w Brazylii / Zdjęcie: Iata Anderson Brandão Alves – Arquivo pessoal

Rozbity samolot to 4-miejscowy dolnopłat Piper PA-28-180 Cherokee Archer nr rej. PT-KLO, nr ser. 28-7405243, wyprodukowany w 1974. Należał do Aeroclube de Alagoas. W Registro Aeronáutico Brasileiro (RAB) był zarejestrowany (nr cert. 7999) do lotów treningowych w dzień i w nocy z widocznością ziemi (VFR Noturno).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.