Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rheinmetall prezentuje Mission Mastera

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 30 maja 2019

Niemiecki koncern Rheinmetall opracował bezzałogowiec Mission Master, przeznaczony do ewakuacji rannych żołnierzy. Sześciokołowy pojazd ma wszystkie elementy wyposażenia niezbędnego do opieki nad rannym, m.in. dwie pary noszy, kołnierze do unieruchomienia głowy, maski tlenowe i defibrylatory, których noszenie przez ludzi byłoby bardzo uciążliwe.

Bezzałogowy pojazd Mission Master może przewieźć dwóch rannych / Zdjęcie: Rheinmetall

Operatorzy mogą kierować działaniem Mission Mastera z bliska lub zdalnie za pomocą autonomicznej nawigacji, zmniejszając liczebność zaangażowanego personelu. Dzięki temu lekarz może skupić całą uwagę na rannym żołnierzu, a na kierowaniu pojazdem w drodze do bazy. Co szczególnie ważne, podczas transportu rannego towarzyszący mu medyk może udzielić pomocy w sytuacji krytycznej. Korzystając z funkcji podążaj za mną, bezzałogowiec może poruszać się razem z oddziałem, który patroluje teren.

Wyposażenie Mission Mastera stanowią kamery telewizyjne i termowizyjne, radar, dalmierz laserowy i odbiornik GPS. Dane przekazywane są w czasie rzeczywistym do systemu kierowania i dowodzenia i poszczególnych żołnierzy (w ramach systemu Argus), umożliwiając szybkie wykrywanie zagrożeń podczas działania.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.