Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Proton-M wystartował z satelitą Jamał 601

Astronautyka, 30 maja 2019

29 maja 2019 o 22:42 czasu lokalnego (17:42 UTC) rakieta nośna Proton-M wystartowała z satelitą telekomunikacyjnym Jamał 601 z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Start przebiegł zgodnie z procedurą. W ostatniej fazie blok przyspieszający Briz-M z satelitą oddzielił się od trzeciego stopnia rakiety. Satelita powinien trafić na zaplanowaną orbitę w ciągu 9 godzin od startu rakiety.

Rakieta nośna Proton-M startuje z kosmodromu Bajkonur z satelitą telekomunikacyjnym Jamał 601. 29 maja 2019, 22:42 czasu lokalnego / Zdjęcie: Roskosmos

Jamał 601 ma zastąpić na orbicie geostacjonarnej satelitę poprzedniej generacji Jamał 202. Będzie satelitą o największej przepustowości wśród rosyjskich satelitów telekomunikacyjnych. Został zbudowany na zamówienie Gazprom kosmiczeskije sistiemy przez Thales Alenia Space na bazie platformy Spacebus 4000C4. Ma transmitować sygnały nad Rosją, Bliskim Wschodem i południowo wschodnią Azją z wykorzystaniem 18 transponderów.

Dzisiejszy start Protona-M był pierwszym w 2019. Rakieta tego typu startowała od 1965 po raz 419.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.