Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

UMO dostarczy Black Hornet 3

Wojska specjalne, Przemysł zbrojeniowy, 31 maja 2019

Do końca listopada 2019 Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca ma otrzymać 40 zestawów bsl Black Hornet 3. Zostały one wybrane w przetargu, ogłoszonym w grudniu 2018, w którym uczestniczyły 3 spółki: IBCOL, Poland-U.S. Operations i UMO. Kontrakt uzyskała ta ostatnia. Jego wartość wynosi 14,4 mln PLN.

Zdjęcie: FLIR

Bsl PD-100 Black Hornet 3 jest produkowany przez amerykańską FLIR, po przejęciu w 2016 norweskiej Prox Dynamic, gdzie ta konstrukcja w wersji pierwotnej powstała. To mały śmigłowiec, o masie zaledwie 33 g, wyposażony w kamerę dzienną 640x480px i termowizyjną 160x120px, transmitujące obraz do operatora lub zapisujące go na karcie pamięci. Orientację w przestrzeni otwartej zapewnia mu GPS, a w pomieszczeniach zamkniętych system Vision Base Navigation. Zasięg tego bsl wynosi ok. 2 km, a długotrwałość lotu nie przekracza 25 min. Zestaw Black Hornet PRS (Personal Reconnaissance System) składa się z zasobnika na dwa bsl, pilota do sterowania oraz wyświetlacza obrazu z kamer i danych telemetrycznych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.