Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia i Honduras wymienią sprzęt

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 03 czerwca 2019

Kongres Narodowy Hondurasu zatwierdził umowę o współpracy pomiędzy Fuerza Aérea Hondureña i Força Aérea Brasileira (wojskami lotniczymi Hondurasu i Brazylii), obejmującą wymianę samolotów.

Brazylia przekaże Hondurasowi m.in. 5 śmigłowców UH-1H / Zdjęcie: MO Brazylii 

Umowa dotyczy przekazania Brazylii dwóch z trzech samolotów Cessna C-208B Grand Caravan, podarowanych Hondurasowi przez USA w 2015. W zamian Brazylijczycy dostarczą FAH pięć śmigłowców Bell UH-1H i 25 silników Allison i zbiorników Bambi służących do gaszenia pożarów, a także jeden samolot transportowy Lockheed C-130H Hercules.

FAB wycofały ze służby swojego ostatniego UH-1H w październiku 2018. Plany modernizacji floty zakładają zastąpienie Herculesów nowym Embraerami KC-390, z których pierwszy ma zostać dostarczony w tym miesiącu.

FAH użytkowały od 1986 pięć C-130A, ale kilka lat temu wycofały je ze służby. Ponadto Honduras dysponuje 6 UH-1H, dostarczonymi w 1976.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa i Florencii Lucero Heguy    


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.