Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Spitfire w londyńskim metrze

Historia, Lotnictwo wojskowe, 03 czerwca 2019

Dla uczczenia 75-rocznicy lądowania aliantów w Normandii (6 czerwca 1944) oddział Imperial War Museum w Duxford przewiózł i ustawił w jednej z najbardziej ruchliwych stacji londyńskiego metra – London Bridge replikę legendarnego myśliwca Supermarine Spitfire Mk I.

Replika Spitfire’a Mk I na stacji metra London Bridge wzbudza zrozumiałe zainteresowanie podróżnych / via Twitter

Replika samolotu w barwach 19 dywizjonu RAF z okresu Bitwy o Anglię wzbudza ogromne zainteresowanie wszystkich przewijających się przez dworzec London Bridge. Inicjatorzy przedsięwzięcia wyjaśniają, że stacja ta była jednym z kluczowych punktów ruchu żołnierzy przed inwazją aliancką na kontynent. A prócz tego replika Spitfire’a znajduje się w bezpośredniej bliskości krążownika-muzeum HMS Belfast zakotwiczonego na Tamizie, który brał bezpośredni udział w operacji normandzkiej w 1944.

Oryginał – Spitfire Mk I z 19 dywizjonu RAF w okresie Bitwy o Anglię startuje do lotu bojowego z lotniska Fowlmere pilotowany przez sierżanta B.J. Jeningsa / Zdjęcie: Wiki

Kulminacja obchodów 75-rocznicy Operacji Overlord – czyli inwazji w Normandii planowana jest na najbliższy weekend – 7-9 czerwca. Cykl imprez okolicznościowych obejmie także stację London Bridge i krążownik HMS Belfast.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.