Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE Systems kupuje Riptide

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 04 czerwca 2019

BAE Systems, Inc. ogłosiło zakup kluczowych aktywów Riptide Autonomous Solutions z siedzibą w Plymouth, Massachusetts – dostawcy innowacyjnych technologii i rozwiązań z dziedziny podwodnych systemów bezzałogowych.

Bezzałogowce produkowane przez Riptide mają niewielkie rozmiary, są proste i zdolne do działania na dużej głębokości / Zdjęcie: Riptide

Dzięki zdolnościom technicznym pozyskanym od Riptide będziemy mogli zaoferować odbiorcom nieporównywalną ofertę podwodnych bezzałogowców wraz ze zintegrowanym wyposażeniem pozwalającym realizować szereg ważnym misji. Wykorzystując w konstruowaniu podwodnych bezzałogowców Riptide nasze bogate doświadczenie z dziedziny sonarów, przetwarzania sygnałów, scalania danych, łączności podwodnej, walki elektronicznej i systemów autonomicznych, będziemy w stanie odpowiadać na stale rosnące oczekiwania klientów dotyczące misji morskich w sektorze obronnym, komercyjnym czy badawczym – powiedział Terry Crimmins, dyrektor działu Electronic Systems w BAE Systems.

Cieszymy się z możliwości włączenia do zespołu BAE Systems i zasilenia spółki naszymi kompetencjami oraz strategiczną wizją rozwoju rynku podwodnych bezzałogowców – dodał Jeff Smith, założyciel Riptide.
Pracownicy Riptide dołączą do działu Electronic Systems koncernu BAE Systems z siedzibą w Nashua, w stanie New Hampshire. Wielu z nich znajdzie zatrudnienie w komórce badawczo-rozwojowej o nazwie FAST Labs, w której naukowcy i inżynierowie opracowują nowe zdolności, podejmując najbardziej ambitne wyzwania z dziedziny obronności, lotnictwa czy bezpieczeństwa. FAST Labs będzie kontynuować rozwój techniczny bezzałogowców Riptide, wypracowywać nowe rozwiązania i przygotowywać moce produkcyjne.

Działania te są zgodne ze strategią brytyjskiego koncernu przewidującą zakup i rozwój niewielkich innowacyjnych przedsiębiorstw, które mogą zaoferować przełomowe rozwiązania technologiczne w dotychczasowych obszarach działalności BAE Systems. Spółka zamierza utrzymać zakłady Riptide w Plymouth, w stanie Massachusetts, zwiększając w ten sposób obecność przemysłową w Nowej Anglii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.