Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niebo-UE w Wietnamie

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 06 czerwca 2019

Wietnamska telewizja QPVN w reportażu o nowościach wojskowych pokazała trójwspółrzędny radiolokator Niebo-UE pasma metrowego, użytkowany przez wojska tego kraju. Wcześniej nie było informacji o sprzedaży radarów tego typu Wietnamowi. Wiadomo, że radary Niebo-SWU kupił wcześniej Iran.

Trójwspółrzędny radiolokator rozpoznania obiektów lotniczych zakresu metrowego 55Ż6U Niebo-UE w Wietnamie / Zdjęcie: QPVN via sdelanounas.ru

Trójwspółrzędny radiolokator rozpoznania obiektów lotniczych zakresu metrowego 55Ż6U Niebo-UE został zaprojektowany przez Niżiegorodskij IIIR (instytut radiotechniki). Może wykrywać i identyfikować obiekty latające różnych kategorii, w tym klasy stealth, także w warunkach zakłóceń radioelektronicznych. Niebo-UE może funkcjonować w trybie automatycznym, autonomicznie lub w systemie obrony powietrznej. Może też kontrolować cywilny ruch powietrzny.

Maksymalny zasięg wykrywania celów przez Niebo-UE wynosi 700 km. Położenie myśliwca o skutecznej powierzchni odbicia (spo) 2,5 m2, lecącego na wysokości 20 km, radar może określić z odległości 400 km. Pocisk hiperdźwiękowy o spo 0,9 m2 wykrywa z odległości 300 km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.