Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

5000 mil podmorskiej żeglugi

Marynarka wojenna, 07 czerwca 2019

Dzisiaj, 7 czerwca, do swojego macierzystego portu Eckernförde w północnych Niemczech zawinął należący do Deutsche Marine (marynarki wojennej Niemiec) okręt podwodny U36 (typ 212A). Jednostka powraca do kraju po 136-dniowej nieobecności. Podczas niej U36 przeszedł około 8800 mil morskich, z czego około 5000 Mm w zanurzeniu.

U36 na morzu / Zdjęcie: MO Niemiec  

Podczas trwającej około pięciu miesięcy załoga jednostki uczestniczyła w kilku międzynarodowych ćwiczeniach. Niemcy wzięli m.in. udział w manewrach Joint Warrior i wspierali szkolenie załóg okrętów brytyjskiej Royal Navy (królewskiej marynarki wojennej) w Plymouth.

Następnie U36 udał się do Zatoki Biskajskiej, aby trenować z francuskimi marynarzami i lotnikami, jako cel dla okrętów i śmigłowców ZOP. Na początku maja okręt wszedł do bazy Kongelige Norske Marine (królewskiej marynarki wojennej Norwegii) w Haakonsvern, aby przygotować się do nadchodzących strzelań torpedami. W trakcie pobytu wykonano kilka symulowanych ataków torpedowych i odpalono kilkanaście torped ćwiczebnych.

Podczas naszego pobytu w Norwegii zacieśniliśmy współpracę niemiecko-norweską. Bergen stało się drugim portem macierzystym dla mojej załogi i dla mnie – powiedział dowódca U36, Korvettenkapitän (kmdr ppor.) Michael Rudat.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.