Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kompleks przeciwlotniczy na K808

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 08 czerwca 2019

Defence Acquisition Programme Administration (DAPA) ministerstwa obrony Republiki Korei poinformowała o pomyślnym zakończeniu testów kompleksu przeciwlotniczego na bazie transportera kołowego 8x8 Hyundai Rotem K808 z dwiema armatami kal. 30 mm. Zaprojektowała go korporacja Hanwha. Kontrakt o wartości 55 mld wonów (blisko 50 mln USD) został podpisany w czerwcu 2015.

Kompleks przeciwlotniczy produkcji Hanwha i Hyundai Rotem zbudowany na bazie transportera kołowego 8x8 Hyundai Rotem K808 z dwiema armatami kal. 30 mm / Zdjęcie: DAPA

Zgodnie z wymaganiami DAPA, kompleks jest w 95% zbudowany z rodzimych komponentów. W jego budowie, poza Hanwha i Hyundai Rotem, biorą udział trzy duże koncerny i ok. 200 średnich i małych przedsiębiorstw południowokoreańskich. Kołowy transporter opancerzony K808 jest produkowany seryjnie od 2017.

Testy fabryczne po zakończeniu montażu kompleksu przeciwlotniczego z armatami kal. 30 mm zbudowanego na zamówieni DAPA / Zdjęcie: DAPA

Uzbrojenie kompleksu stanowią dwie automatyczne armaty KKCB kal. 30 mm produkowane przez S&T Dynamics na licencji Rheinmetall Air Defence (Oerlikon) KCB. Armaty są niezależnie zasilane amunicją i naprowadzane na cel. Ich szybkostrzelność wynosi 600 strz./min. Wieżą obraca się z prędkością do 90o/s. Zasięg skuteczny ognia wynosi 3 km. Załogę wozu stanowi 3 żołnierzy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.