Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Fregata Tongling dla Sri Lanki

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 czerwca 2019

5 czerwca 2019 w Szanghaju odbyła się ceremonia przekazania Sri Lance fregaty proj. 053H2G Tongling (nr burtowy 542) wycofanej ze składu floty ChRL (Chińska fregata dla Sri Lanki, 2019-02-02). Przekazany bezpłatnie okręt, wodowany w 1994, został wyremontowany i przebudowany do standardu patrolowca strefy brzegowej (pozostawiono na nim jedynie uzbrojenie artyleryjskie). W marynarce Sri Lanki otrzymał numer P625.

Okręt patrolowy strefy przybrzeżnej nr P625 przekazany przez ChRL marynarce wojennej Sri Lanki, 5 czerwca, Szanghaj / Zdjęcie: defence.pk

Cztery fregaty typu 053H2G o wyporności 2250 t zostały zbudowane w latach 1990-1994. Ich głównym uzbrojeniem był kompleks przeciwlotniczy HQ-61B z 8 pociskami oraz działka różnych kalibrów (główne – 76 lub 100 mm). Na maszcie umieszczono radiolokator Typ 360 2D (SR60) o zasięgu 150 km. W tylnej części znajduje się lądowisko dla śmigłowca (Harbin Z-9C).

Pozostałe fregaty proj. 053H2G to 539 Anqing, 540 Huainan i 542 Huaibei. Po remontach i modernizacji zostaną przekazane chińskiej straży ochrony wybrzeża.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.