Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawa pierwszego Lineage 1000

Lotnictwo cywilne, 11 maja 2009

Brazylijski Embraer dostarczył pierwszy samolot dyspozycyjny Lineage 1000. Odbiorcą jest Aamer Abdul Jalil Al Fatim ze ZEA, właściciel Ark Angel Investments.

Katalogowy koszt Lineage 1000 to 42,5 mln USD w cenach z 2006. Trudno jednak przypuszczać, by odbiorca z Abu Dhabi zadowolił się luksusowym, ale jedynie standardowym wyposażeniem / Zdjęcie: Embraer

Uroczystość odbyła się w niedzielę, w zakładach brazylijskiego producenta, w São José dos Campos. W dniach 12-14 maja maszyna będzie prezentowana na European Business Aviation Convention and Exhibition (EBACE), w Szwajcarii.

Samolot, na rzecz właściciela, będzie użytkować Prestige Jet, dynamicznie rozwijające się, młode przedsiębiorstwo, specjalizujące się w przewozach VIP. Również z Abu Dhabi.

Lineage 1000 jest jednym z największych samolotów biznesowych. Powstał na bazie regionalnego Embraera E-190. W standardowej wersji ma miejsca dla 19 pasażerów, przy zapewnieniu im najwyższej jakości luksusowego wyposażenia (m.in. 3 toalety, prysznic, sprzęt video i hi-fi). Możliwa jest jednak aranżacja wnętrza pod katem życzeń odbiorców. Nie ujawniono przy tym, czego żądał Aamer Abdul Jalil Al Fatim...

W porównaniu do seryjnego E-190, Lineage ma zwiększony zasięg, dzięki zamontowaniu dodatkowych zbiorników paliwa. W samolocie dostarczonym w niedzielę, wynosi on 8150 km przy 8 pasażerach i 8334 km przy 4 pasażerach, przy pozostawieniu wymaganej przepisami lotniczymi rezerwie paliwa. Pozwala to dotrzeć z Abu Dhabi do Londynu lub Johannesburga lub, np. z Moskwy do Nowego Jorku, bez międzylądowań.


Drukuj Góra