Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dostawa pierwszego Lineage 1000

Lotnictwo cywilne, 11 maja 2009

Brazylijski Embraer dostarczył pierwszy samolot dyspozycyjny Lineage 1000. Odbiorcą jest Aamer Abdul Jalil Al Fatim ze ZEA, właściciel Ark Angel Investments.

Katalogowy koszt Lineage 1000 to 42,5 mln USD w cenach z 2006. Trudno jednak przypuszczać, by odbiorca z Abu Dhabi zadowolił się luksusowym, ale jedynie standardowym wyposażeniem / Zdjęcie: Embraer

Uroczystość odbyła się w niedzielę, w zakładach brazylijskiego producenta, w São José dos Campos. W dniach 12-14 maja maszyna będzie prezentowana na European Business Aviation Convention and Exhibition (EBACE), w Szwajcarii.

Samolot, na rzecz właściciela, będzie użytkować Prestige Jet, dynamicznie rozwijające się, młode przedsiębiorstwo, specjalizujące się w przewozach VIP. Również z Abu Dhabi.

Lineage 1000 jest jednym z największych samolotów biznesowych. Powstał na bazie regionalnego Embraera E-190. W standardowej wersji ma miejsca dla 19 pasażerów, przy zapewnieniu im najwyższej jakości luksusowego wyposażenia (m.in. 3 toalety, prysznic, sprzęt video i hi-fi). Możliwa jest jednak aranżacja wnętrza pod katem życzeń odbiorców. Nie ujawniono przy tym, czego żądał Aamer Abdul Jalil Al Fatim...

W porównaniu do seryjnego E-190, Lineage ma zwiększony zasięg, dzięki zamontowaniu dodatkowych zbiorników paliwa. W samolocie dostarczonym w niedzielę, wynosi on 8150 km przy 8 pasażerach i 8334 km przy 4 pasażerach, przy pozostawieniu wymaganej przepisami lotniczymi rezerwie paliwa. Pozwala to dotrzeć z Abu Dhabi do Londynu lub Johannesburga lub, np. z Moskwy do Nowego Jorku, bez międzylądowań.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.