Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Jak-52 w Wietnamie

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 15 czerwca 2019

14 czerwca 2019 rano samolot Jak-52 Szkoły oficerskiej wojsk lotniczych w Nha Trang w Wietnamie wykonywał lot szkolny. Na jego pokładzie znajdował się instruktor i uczeń. Ok. 9:10 czasu lokalnego utracono z nimi kontakt.

Wrak rozbitego samolotu szkolnego Jak-52 Szkoły oficerskiej wojsk lotniczych w Nha Trang / Zdjęcie: datviet

Wrak samolotu znaleziono w pobliżu jeziora Suoi Dau w gminie Suoi Tan, w dystrykcie Cam Lam, Khanh Hoa, z dala od obszarów zamieszkanych. Okazało się, że obaj lecący samolotem lotnicy zginęli. Piloci zostali zidentyfikowani jako kapitan Le Xuan Truong – szef sztabu 1. dywizjonu, 920. pułku, i sierż. Dao Van Long. Truong został uznany za martwego na miejscu, a Long zmarł w drodze do szpitala.

Wrak samolotu spłonął. Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Za najbardziej prawdopodobną uznaje się awarię techniczną.

Samoloty Jak-52 są podstawowymi samolotami szkolnymi w Szkole oficerskiej wojsk lotniczych w Nha Trang. Wszyscy wietnamscy piloci wojskowi są szkoleni na samolotach tego typu. Dotyczy to m.in. pilotów myśliwców wielozadaniowych Su-27/30. Wietnam dysponuje 36 samolotami Jak-52.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.