Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iran zestrzelił MQ-4C US Navy

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 20 czerwca 2019

Irański Korpus Strażników Rewolucji poinformował o zestrzeleniu 20 czerwca 2019 należącego do US Navy strategicznego rozpoznawczego bsl MQ-4C Triton. Miał on zostać przechwycony przez irańskie wojska lotnicze, gdy wleciał w przestrzeń powietrzną Iranu na południu, w rejonie Kouhmobarak (prowincja Hormozgan).

Strategiczny bsl MQ-4C Triton może operować przez ponad 24 h na wysokości ponad 15 km. Zasięg jego systemów rozpoznawczych przekracza 500 km / Ilustracja: Northrop Grumman

Amerykanie po kilku godzinach potwierdzili utratę bezzałogowca. Według nich do zestrzelenia doszło w nocy nad wodami międzynarodowymi Cieśniny Ormuz, ponad 25 km od brzegów Iranu. Triton miał zostać strącony irańskim pociskiem przeciwlotniczym.

Trasa przelotu należącego do US Navy MQ-4C Triton N-2 BuNo 166510 z NAS Patuxent River do bazy Al Dhafra w ZEA, 15 czerwca 2019 / Mapa: liveuamap

Według dostępnych informacji, należący do US Navy MQ-4C Triton N-2 BuNo 166510 wystartował 15 czerwca 2019 z NAS Patuxent River. Nad ranem następnego dnia wylądował w bazie Al Dhafra w ZEA. To prawdopodobnie ten bsl został zestrzelony przez Irańczyków.

Obecnie trwają starania, by dotrzeć do szczątków zestrzelonego bsl. Dotychczas żadna ze stron nie opublikowała ich zdjęć.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.