Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy nowych radarów Patriot

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 czerwca 2019

US Army poinformowała, że 17 czerwca 2019 zakończyła prawie 3-miesięczne testy prototypowych radarów, mających zastąpić obecnie używane, przestarzałe urządzenia kompleksów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot. Na White Sands Missile Range w Nowym Meksyku testowano trzy prototypy Lower Tier Air and Missile Defense Sensor (LTAMDS). Radary śledziły symulowane ataki rzeczywistych pocisków i samolotów, a eksperci obserwowali ich możliwości.

Zdjęcie: Gary Sheftick

Testy były realizowane pod kontrolą Air and Missile Defense Cross-Functional Team of Army Futures Command. Teraz zespół ekspertów ma wybrać najlepsze rozwiązanie. Dostawca LTAMDS powinien zostać wskazany do 30 września.

Pierwszy nowy radar ma trafić do batalionu Patriot w czwartym kwartale roku podatkowego 2022. 15 batalionów powinno zostać wyposażonych w te urządzenia do końca roku 2031.

Doradca dowódcy zespołu, Terry Young stwierdził, że Patriot ma już ponad 40 lat, co ma swoje konsekwencje dla jego możliwości. - Przemysł, technicy i nasi żołnierze robili cuda, aby system Patriot był aktualizowany, by sprostać zmieniającym się zagrożeniom. Wobec rozwoju technologicznego Chin i Rosji, przewaga USA na przyszłym polu bitwy nie jest już pewna – ocenił sytuację Young.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.