Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sztandar dla MJR

Marynarka wojenna, 01 lipca 2019

Wręczenie sztandaru Morskiej Jednostce Rakietowej odbyło się 30 czerwca w południe, w Gdyni, na molu Południowym naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego. Wiceminister Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz odczytał list od swojego zwierzchnika, a następnie wręczył sztandar dowódcy MJR kmdr. Arturowi Kołaczyńskiemu.

Wręczenie sztandaru Morskiej Jednostce Rakietowej odbyło się 30 czerwca w południe, w Gdyni, na molu Południowym naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego / Zdjęcia: Przemysław Gurgurewicz

Sztandar Morskiej Jednostki Rakietowej im. komandora Zbigniewa Przybyszewskiego został ufundowany przez Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru, którego członkami są m.in. Wojskowe Zakłady Elektroniczne S. A. w Zielonce, Kongsberg Defence Sp. z o. o., władze miasta Hel, Helski Kompleks Muzealny, Stowarzyszenie Przyjaciele Helu, władze samorządowe gminy Gniewino i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Rodzicami chrzestnymi sztandaru zostali: wnuczka patrona MJR Janina Bogusławska-Narloch i kmdr dypl. rez. Stanisław Koryzma.

Morska Jednostka Rakietowa stacjonująca w Siemirowicach jest uzbrojona w pociski przeciwokrętowe Naval Strike Missile (NSM). W jej składzie znajdują się 2 dywizjony, z których każdy dysponuje m.in. 6 kołowymi wyrzutniami pocisków, 6 wozami kierowania uzbrojeniem, 3 wozami dowodzenia (1 dywizjonu i 2 baterii) oraz 3 węzłami łączności (dla dowództwa dywizjonu i baterii).

Na podstawie informacji Przemysława Gurgurewicza
GaleriaDrukuj Góra