Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmierć 18-letniej pilotki

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 08 lipca 2019

Cessna 172R z 18-letnią pilotką rozbiła się na skraju pola golfowego Ole Miss, na północ od lotniska Oxford University w stanie Mississippi / Zdjęcie: twitter – banWczoraj po południu z lotniska Oxford University w stanie Mississippi wystartowała Cessna 172. Miała lecieć na lotnisko Columbus-Golden Triangle. Na jej pokładzie znajdowała się 18-letnia Lake Little.

Wkrótce po starcie, ok. 15:15 czasu lokalnego, samolot spadł na pole golfowe Ole Miss, na północ od lotniska. Maszyna rozbiła się i częściowo spłonęła. Pilotka odniosła ciężkie obrażenia (głównie poparzenia), w wyniku których, w drodze śmigłowcem do szpitala w Memphis, zmarła.

Lake Little była Miss Hospitality ze Starkville. W lipcu miała wziąć udział w konkursie ogólnokrajowym. W przyszłości chciała zostać pilotem FedEx. Po wakacjach miała rozpocząć studia audiologiczne na University of Southern Mississippi.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Według niektórych źródeł, pilotka popełniła błąd trenując starty i lądowania.

Rozbity samolot to jednosilnikowy górnopłat Cessna 172R Skyhawk, zn. rej. N994CP, nr ser. 17280318. Należała do USAFX Civil Air Patrol.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.