Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kara dla British Airways

Lotnictwo cywilne, 09 lipca 2019

Brytyjskie Biuro Komisarza ds. Informacji (ICO), zajmujące się ochroną danych wnioskuje o nałożenie 183,39 mln funtów szterlingów na British Airways za incydent, sklasyfikowany jako naruszenie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, który miał miejsce w 2018.

/ Zdjęcie: British Airways

6 września 2018 British Airways poinformowały o włamaniu do swojej strony internetowej i aplikacji: Od 22:58 (BST) 21 sierpnia 2018 do 21:45 (BST) 5 września 2018 włącznie, dane osobowe i finansowe klientów dokonujących rezerwacji na ba.com i aplikacja linii lotniczych były narażone na szwank – podał przewoźnik.

Ruch użytkowników na stronie British Airways został przekierowany do fałszywej strony, dzięki której hakerzy zdobyli dane klientów, w tym nazwiska, adresy domowe i adresy e-mail oraz dane dotyczące kart płatniczych.

Początkowo sądzono, że naruszenie danych miało wpływ na około 380 tys. transakcji. Teraz ICO stwierdza, że wyciekły dane ok. 500 tys. klientów. Zdaniem ICO proceder rozpoczął się dwa miesiące wcześniej niż ujawniono w oświadczeniu British Airways, czyli w czerwcu 2018.

Willie Walsh, dyrektor generalny International Airlines Group (IAG), w skład której wchodzą British Airways zapowiedział, że zamierza podjąć wszelkie odpowiednie kroki, aby energicznie bronić stanowiska linii lotniczych, w tym składać wszelkie konieczne odwołania. Ma na to 28 dni. Prezes British Airways Alex Cruz dodał, że jest zaskoczony i rozczarowany stanowiskiem ICO.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.