Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Fateh dla Iraku

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 16 maja 2009

Wczoraj w bazie morskiej La Spezia odbyła się uroczystość przekazania marynarce wojennej Iraku, pierwszej z 4 zamówionych dużych łodzi patrolowych typu Fateh. 53-metrowa jednostka będzie największą w arsenale morskim Irakijczyków.


Patrolowce typu Diciotti mają załogę 30 marynarzy (wersja iracka - 38) i wyporność 393 t. 2 diesle Isotta Fraschini V1716 T2 MSD, zapewniają prędkość maksymalną 23 w. Uzbrojenie wersji podstawowej to armata kalibru 25 mm

15 lutego 2006 przedstawiciele irackiego ministerstwa obrony i włoskiej Fincantieri, zawarli porozumienie o budowie 4 zmodernizowanych jednostek typu Diciotti, wykorzystywanych przez straże przybrzeżne Włoch i Malty. W Iraku będą występować pod nazwą Fateh (zwycięstwo). Razem z 5 mniejszymi łodziami patrolowymi typu Predator i 35 łodziami inspekcyjnymi, będą służyć do ochrony irackiej, morskiej strefy ekonomicznej (dodatkowo na Tygrysie działa 10 kutrów rzecznych). Pozostałe okręty będą przekazywane odbiorcy co 3 miesiące.

W trakcie ostatniej uroczystości, pierwszą jednostkę typu Fateh, odebrała delegacja pod przewodnictwem gen. Babakera Baderkhan Al Zibariego, szefa sztabu irackich sił zbrojnych. Okręt już wkrótce wyruszy w podróż przez Morze Śródziemne, Kanał Sueski i Morze Czerwone, do Um-Qasr. Przebycie ok. 9000 km zajmie 38-osobowej załodze ok. 20 dni. Irakijczycy szkolą się we Włoszech od początku roku.

Przygotowanie załóg jest części kontraktu na dostawy patrolowców. Jego całkowita wartość to 80 mln Euro.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.