Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia poszukuje następców Tigerów

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Marynarka wojenna, 10 lipca 2019

Australijski Departament Obrony opublikował zapytanie o informację związane z nabyciem w ramach projektu LAND4503 maksymalnie 29 śmigłowców uderzeniowych. Mają one zastąpić używane obecnie przez Australian Army (wojska lądowe) 22 wiropłaty Airbus Helicopters Tiger ARH (Wsparcie australijskich Tigerów , 2019-04-18).

Następcy australijskich Tigerów mają wejść do służby w połowie przyszłej dekady / Zdjęcie: MO Australii

Plany Canberry zakładają rozpoczęcie dostaw nowych śmigłowców w połowie następnej dekady. Wstępna zdolność operacyjna (IOC) pierwszej eskadry liczącej 12 wiropłatów jest planowana na rok budżetowy 2025-2026, a pełna zdolność operacyjna wszystkich 29 śmigłowców ma zostać zgłoszona w 2028-2029. Z liczby tej 5 śmigłowców będzie używanych do szkolenia.

Do zadań nowych wiropłatów Australian Army mają należeć: rozpoznanie, misje uderzeniowe i ochrona. Canberra wymaga także przystosowania ich do działań ekspedycyjnych, w szczególności do operowania z używanych przez Royal Australian Navy (królewską marynarkę wojenną Australii) okrętów desantowych typu Canberra (HMAS Canberra i HMAS Adelaide) i stacjonowania na ich pokładach przez dłuższy czas oraz przerzutu przy pomocy samolotów transportowych. Śmigłowce mają być przystosowane do zwalczania celów lądowych, morskich i powietrznych oraz współdziałać z bezzałogowymi statkami latającymi.

Potencjalnymi kandydatami na nowy śmigłowiec uderzeniowy Australian Army są Airbus Helicopters Tiger, Bell Helicopter AH-1Z Viper i Boeing AH-64E Apache Guardian (Apache na Queen Elizabeth , 2019-06-05, Zezwolenie na AH-1Z dla Czech , 2019-05-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.