Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa wodnosamolotu w Kanadzie

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 14 lipca 2019

Wczoraj po południu czterech mężczyzn w wieku od 60 do 70 lat, pochodzących z Quebecu, wybrało się wodnosamolotem na wyprawę wędkarską na północ regionu Quebec. Ok. 16:30 czasu lokalnego do Joint Rescue Coordination Centre Trenton dotarł sygnał awaryjny. Na poszukiwanie wysłano samolot CC-130J Hercules z ośrodka.

Miejsce katastrofy wodnosamolotu w pobliżu Lac Boulene / Ilustracja: JRCC Trenton

Rozbity wodnosamolot znaleziono w pobliżu Lac Boulene, na południowy wschód od Chibougamau, około 700 kilometrów na północ od Montrealu. Gdy ratownicy na spadochronach dotarli do wraku okazało się, że trzech z mężczyzn lecących samolotem zginęło na miejscu. Czwarty przeżył i został przewieziony śmigłowcem Griffon do szpitala w Chibougamau.

Ratownicy skaczą na spadochronach na miejsce katastrofy z samolotu CC-130J / Zdjęcie: JRCC Trenton

Policja nie ujawniła nazwisk ofiar. Powiadomiono jedynie ich rodziny. Ani władze, ani media nie podały też typu wodnosamolotu, którym lecieli uczestnicy wyprawy. Nieznany jest też powód katastrofy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.